Nemzetközi pályázat kkv-ék számára
A WIPO (World Intellectual Property Organization – Szellemi Tulajdon Világszervezete) pályázatot hirdet olyan kiemelkedő kis-és középvállalkozások számára, amelyek szellemi tulajdonukat használják fel üzleti sikerük elérése érdekében valamint tevékenységük hozzájárul a fejlődéshez és mások életének javításához. A pályázat nyertesei nem pénzjutalomban részesülnek, hanem személyre szabott mentorprogramban vesznek részt, amely nemzetközi promóciókkal is jár.
Kik és hogyan jogosultak pályázni?
A WIPO bármely tagállamában tevékeny kis-és középvállalkozása, amelynek kevesebb, mint háromszáz munkavállalója van és éves bevétele nem éri el a 15 millió dollárt. Bármely gazdasági szektorban aktív, kreatív vállalkozás benyújthatja a jelentkezését, a lényeg, hogy a szellemi tulajdon valamely formáját hasznosítsa a vállalkozás, legyen szó szerzői jogról, védjegyről, szabadalomról, használati mintáról vagy formatervezési mintáról. Nevezési díj nincsen, a jelentkezést a WIPO weboldaláról elérhető űrlapon kell benyújtani itt WIPO Global Awards
Mi a határidő?
A jelentkezés határideje 2023. március 31. A WIPO Titkársága az időben beérkezett pályázatok közül legfeljebb 20 jelöltből álló szűkített listát állít össze 2023 májusában. A legfeljebb hét győztes kiválasztására 2023 júniusában kerül sor a WIPO olyan magas rangú személyiségekből álló nemzetközi zsűrije által, akik kimagasló eredményeket értek el az innováció területén, ismerik a szellemi tulajdonjogokat, és a technológia, az üzleti élet, a kreatív iparágak, a befektetés és az innováció különböző területeit képviselik. A díjak átadása Genovában ünnepélyes keretek között történik 2023 júliusában, amelyre a nyertesek, szponzorok és a mentorok is meghívást kapnak.
Milyen szempontokat vesz figyelembe a WIPO?
- A jelentkező képes a szellemi tulajdonhoz fűződő jogokat (vagy e jogok kombinációját) innovatív termékek, szolgáltatások és/vagy kreatív tartalmak, valamint egyéb immateriális javak, például adatok védelme, kezelése és értékesítése érdekében felhasználni, üzleti és/vagy vállalati céljaikat hazájukon kívül is megvalósítani.
- A vállalkozás hozzájárulása gazdasági, társadalmi és kulturális szinten, beleértve, de nem kizárólagosan a környezetvédelem és a nemek közötti egyenlőség kérdéseit.
Az előző évek nyertesei között van például a Hydraloop, amely a háztartásokban keletkező vizet összegyűjti, megtisztítja, majd újrahasznosítja vagy a Splink nevű japán mesterséges intelligencia szoftver, amely segít felismerni többek között a demenciát már nagyon korai szakaszában.
További információ a WIPO oldalán WIPO Global Awards